İNGİLİZCE ÖĞRENME SÜREÇLERİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER, İngilizce Eğitim Fiyatları

Bu yazı   englyapp.com  sitesinden alınmıştır.

İngilizce, her dil gibi kendi disiplinine, yapısına ve pratik yapma sıklığına göre değişkenlik gösterebilen bir dil. Birtakım temelleri oturttuktan sonra, İngilizce öğrenme süreçlerinizi kolaylıkla yönetebilir ve maksimum verimi alabilirsiniz. Bunun için, öncelikle yaşayabileceğiniz zorlukları ve bu zorluklarla nasıl baş edebileceğinizi öğrenerek kendinizi belli şartlara göre hazırlayabilirsiniz.

Öncelikli olarak, öğrenim konusunda kendinizi çok iyi tanıyor olmalısınız. Siz işitsel mi, görsel mi yoksa kinetiksel öğrenen bir insan mısınız, bunun sonuçlarına ulaşmalısınız. Bu sayede videoyla mı, sesle mi ya da uygulamalı eğitimi mi tercih etmelisiniz, buna karar verebilirsiniz. Buradaki kısa testten hızlıca öğrenme stilinizi öğrenebilirsiniz. Bu testin sonucunda, kendinize en uygun metodu seçerek İngilizce öğrenme sürecinizi başlatabilirsiniz.

İngilizcenizi ücretsiz olarak videolar ile geliştirmek için Engly uygulamasını hemen indirin;

 

 Öğrenme stilinizi öğrendikten sonra, tek yapmanız gereken kendinize en uygun materyali seçmeniz. Video, kurs, sesli anlatım, birebir ders, uygulamalı eğitim, okuma, konuşma gibi birçok farklı alandan seçimler yaparak kendi öğrenme programınızı oluşturabilirsiniz.

İngilizce Öğrenmek Sanıldığı Kadar Zor Değil

 Herhangi bir dili öğrenmek, çok büyük motivasyon ve emek gerektirir. Tüm bu sıkı çalışmanın sizi korkutmasına asla izin vermemelisiniz. İngilizce öğrenmek sanıldığı kadar da zor değildir. Yeterli efor ve çalışma sonucunda, beklediğiniz seviyeye geleceğinize inanabilirsiniz. Tabii ki, öğrendiğimiz her yeni konuda olduğu gibi, İngilizce öğrenmenin de zorlukları vardır ancak bunlar aşılamayacak, imkansız zorluklar değillerdir. Her zorluk gibi, bunların da kolaylıkla çözülebileceği yollar vardır.

İngilizce öğrenirken yaşanan en büyük zorluklardan biri, pratik eksikliğinden dolayı öğrenilenlerin kolayca unutulmasıdır. Bunun önüne en kolay şekilde İngilizce’yi günlük hayatınızın bir parçası haline getirerek geçebilirsiniz. Bu disiplini oturttuktan sonra, beklediğiniz daha hızlı bir İngilizce öğrenme sürecine girdiğinizi de fark edeceksiniz.

 Örneğin; yabancı dizileri izlemeye başlayabilirsiniz ve sevdiğiniz bir tanesini seçerek konuşmalarına odaklanarak günlük dil hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kullandığınız müzik platformunda İngilizce şarkılardan oluşan bir çalma listesi oluşturarak arabada, toplu taşımada bolca İngilizce şarkı dinleyerek sözleri anlamaya çalışabilirsiniz ve içinizden söyleyerek pekiştirebilirsiniz. Basit İngilizce kitaplar alarak ve günlük olarak makaleler okuyarak, İngilizce okuma yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Bunun için, İngilizce haber sitelerini, İngilizce içerik sitelerini takip edebilir ve kitapçıları gezerek kendinize uygun kitapları seçebilirsiniz.

 

İngilizce

 Bunlarla beraber, akıllı telefonların iyice hayatımıza girmesiyle İngilizce’yi cebinizde de kolayca taşıyabilirsiniz. İster işte, ister evde, ister yolda kolayca İngilizce öğrenmeye devam edebilirsiniz. Keyfinize göre videolar izleyebilirsiniz, giflere bakabilirsiniz, yazılar okuyabilirsiniz. Size özel ayarlanmış programlarla, boş zamanınızı İngilizce öğrenmek için oldukça verimli geçirebilirsiniz.

Mobil uygulamalar özellikle kolay kullanımları ve akıllı sistemleri sayesinde kullanıcısını iyice tanıyarak ona en iyi içeriği sunma konusunda oldukça başarılılar. Her an elimizin altında olmaları ise, oldukça büyük bir avantaj. Çünkü dil öğrenirken uyulması gereken en önemli kurallardan biri, dil öğrenmeye ara vermemek. Bu sebeple, size uygun olan her anda pratik yapmaya devam etmelisiniz. Aynı zamanda, mobil uygulamalar sayesinde zengin içeriklere ücretsiz olarak bulabilmek de İngilizce öğrenmeyi herkes için ulaşılabilir bir hale getiriyor ve hayatın birçok alanında gerekli olan bu dili öğrenmenizi oldukça kolaylaştırıyor.

Bir diğer zorluk ise, standart eğitim setlerinin iki taraflı iletişimi güçlendirmemesinden ötürü kişilerin konuşma ve telaffuz pratiklerini doğru şekilde gerçekleştirememeleri. İngilizce’yi doğal akışı içinde kullanmak için, yerel biriyle sohbet etmeniz oldukça faydalı olacaktır. Bunun için en kolay yol ise, yine dijital çözümler olacaktır. Yabancı hocalardan ders veren sistemlere kaydolabilir, yabancılarla konuşmanızı sağlayan platformlara üye olabilirsiniz. İngilizce dahil herhangi bir dili öğrenirken en çok önem vermeniz gereken şey, bunun için yeterli çabayı verdiğinizden ve sizin için en doğru yolu seçtiğinizden emin olmanızdır. Aksi takdirde çabalarınız yetersiz kalabilir, bu sebeple ilerleme kaydetmediğinizi düşünerek İngilizce öğreniminizi yarıda bırakabilirsiniz. Ancak unutmayın, beklediğiniz hızda İngilizce’nizi geliştirememenizin birden çok sebebi olabilir. Her olasılığı denediğinizden emin olun, yardım alabileceğiniz her insana ulaşın ve kendiniz için en doğru yolu bulana kadar vazgeçmeyin. Emin olun, herkesin kendisine özel bir öğrenme yolu var ve sizin tek yapmanız gereken, onu keşfetmek.

Sadece Zorluklardan İbaret Değil

 Diğer dillerden farklı olarak, İngilizce öğrenmenin oldukça kolay yanları da vardır. Bunlardan biri, günlük hayatımız içine kolayca adapte edilebilecek geniş kaynaklara sahip olmasıdır. Dikkat ettiğinizde, İngilizce’ye ulaşmak diğer dillere ulaşmaktan çok daha kolaydır. Popüler şarkılar, diziler ve filmler genelde İngilizce’dir. Bunların farkına varmak ve etkili bir şekilde kullanmak, tamamen sizin elinizde olacaktır.

Bunu yapmadığınız takdirde, özellikle küresel hedefleriniz varsa ulaşmanız çok zor olacaktır. İngilizce bilmek, çağımızda başarılı olmanın kriterlerinden biridir. İngilizce öğrendiğiniz takdirde, daha iyi akademik kaynaklara ve bilgilere ulaşabilecek, rahatça diğer kültürleri tanıyabilecek ve çok daha küresel işlere atılabileceksiniz.

İngilizce Nasıl Öğrenilir?

 Kendinizi disipline etmeniz en önemlisi, sıkı çalışma olmadan herhangi bir şeyi başarmak çok da mümkün değil. Bunun için de, olabildiğince araştırma yapmanız ve bulduğunuz kaynakları iyi değerlendirmeniz çok önemli.

Eğer günlük rutininiz içine İngilizce’yi yerleştirmeyi başarırsanız ve bunu her gün uygularsanız, İngilizce öğrenmenin zor olmadığını da anlayacaksınız. Aslında bakıldığında zor diye bir şeyin olmadığını, az pratiğin olduğunu kendi deneyimlerinizle algılayacaksınız.

Bahsettiğimiz gibi, günümüz şartlarında kaynaklara ulaşmak artık çok daha kolay. Basit bir aramayla, bu alanda hizmet ve servis veren mobil uygulamalara ulaşabilirsiniz. Üstelik görsel bir öğrenme stiline sahipseniz, mobil uygulamalar sizin için eşi bulunmaz bir maden olacaktır ve ayrıca maliyet olarak da oldukça uygunlardır.

Engly App’i örnek alacak olursak; ücretsiz olarak hizmet veren platform, videolarla İngilizce öğrenmenizi sağlıyor. Her seviyeye uygun içeriklere sahip olan Engly App’in, en cezbedici özelliklerinden birisi ise ilgi alanınıza göre içeriğe ulaşabiliyor olmanız. Böylelikle, sıklıkla duyduğumuz “Eğlenirken öğren, öğrenirken eğlen” şeklinde kolayca İngilizce öğrenmeye başlayabiliyorsunuz.

Farklı kategorilerde onlarca içeriğe sahip olan uygulama şu şekilde çalışıyor;

  • Uygulamaya kayıt olduktan sonra, ilk olarak ilginizi çeken alanları seçiyorsunuz. Herhangi bir kısıtlama bulunmayan uygulamada, dilediğiniz kadar ilgi alanı seçerek dilediğiniz kadar içeriğe ulaşabilirsiniz. Sanattan teknolojiye, gastronomiden seyahate birçok alanda içeriğe ulaşmanız Engly App ile mümkün.

 

  • Daha sonrasında seviyenizi belirliyorsunuz. Seviyeler genelde her platformda şu şekilde karşınıza çıkacaktır;

    a. Başlangıç (Beginner): İngilizce’yi yeni öğreniyorum. Basit birkaç İngilizce kelime dışında cümle yapıları, dil bilgisi ve telaffuz açısından henüz başlangıç aşamasındaysanız, bu seviye sizin için uygun olacaktır.

    b. Orta Seviye (Intermediate): İngilizce’yi orta seviyede biliyorum. Basit cümleleri kurabiliyor, yazıya dökebiliyor ve günlük konuşmada kullanabiliyorsanız ancak daha uzun makaleler yazabilmek, tüm gramere hakim olmak ve kelime haznenizi genişletmek istiyorsanız, bu seviye sizin için doğru olacaktır.

    c. İleri Seviye (Advanced): İngilizce’yi ileri seviyede biliyorum. Bu seviyede ise, akıcı bir şekilde konuşabiliyorsunuz, uzun yazılar yazabiliyorsunuz ve ortalamanın üzerinde bir kelime haznesine sahipsiniz. İleri seviyede, hızlı konuşmaları anlamayı, hızlıca İngilizce cevap verebilmeyi ve hem kendi sunumlarınızı/konuşmalarınızı kolayca oluşturabilmeyi ve ileri seviye İngilizce kaynakları daha iyi anlayabiliyor duruma gelirsiniz.

  • İçerikleriniz hazır! Seviyenize ve ilgi alanınıza göre geniş bir ağ sunan uygulamanın, en güzel özelliği ise altyazıyla izlediğiniz videolarda kelimelerin üzerine tıklayarak anlamlarını öğrenebilirsiniz. Sonrasında, çalışmak ve pratik yapmak için hızlıca kelime listenize ekleyebilirsiniz ve videonuzu izlemeye devam edebilirsiniz. Videolar bittikten sonra ise, “Kelime Listem” sayesinde kaydettiğiniz kelimelerin üzerinden geçerek aynı platform üzerinden eş zamanlı olarak pratik yapabilirsiniz.
  • Videoları tamamladıktan sonra, test ve quizlere katılarak ne kadar ilerleme kaydettiğinizi kendinizi ölçerek kolayca görebilirsiniz. Bu özellikle kendi gelişiminizi takip etmeniz açısından oldukça önemli bir özellik. Öğrendikleriniz havada kalmaması adına ve öğrendiklerinizin ne kadar aklınızda kaldığını anlamak adına testlerinizi ve quizlerinizi ihmal etmemeye özen gösterin.

 

Engly App, en büyük problemin devamlılık olduğunun farkında olarak içeriklerini İngilizce öğrenmek isteyen insanlar için oldukça eğlenceli ve ilgi çekici hale getiriyor. Video ile İngilizce öğrenmek dikkatinizin dağılmasını engellerken, aynı zamanda da diğer platformlardan farklı olarak ilginizi çeken alanlardaki içeriklere kolayca ulaşmanızı sağlayarak İngilizce öğrenmenin yanında kendinizi kişisel ve profesyonel olarak da geliştirmenizi sağlıyor. Böylelikle, İngilizce öğrenmek korkulu bir rüya olmaktan çıkıp eğlenceli bir hobi haline dönüşüyor. Motivasyonunuzu ve isteğinizi, eğlenceli bir şekilde korumanızı sağlayan uygulama, size diğer platformlardan çok farklı bir deneyim de sunuyor.

 

İngilizce

 

 Özellikle, öğrenilen kelimeleri daha sonra tekrarlamak adına kaydetme seçeneğine yer vermesi hem içeriklerin bölünmemesini sağlıyor hem de daha kalıcı bir İngilizce öğrenme deneyimi sunuyor.

Yüzlerce içeriğin, tek bir platformda toplanması ve video olarak sunulmasıysa, İngilizce öğrenmek isteyenlerin işini oldukça kolaylaştırıyor. Kendi zamanınıza göre bir rutin belirleyebilirsiniz ve dilediğiniz anda İngilizce’nizi geliştirmeye devam edebilirsiniz. Burada önemli olan nokta, her gün sabit olarak aynı programı uyguladığınıza dikkat etmenizdir.

Örneğin; kırk dakika video ve yirmi dakika kelime alıştırması olarak bir program belirleyerek günde sadece bir saat ayırarak bile İngilizce öğrenebilirsiniz.

Ayrıca oldukça basit bir kullanıma sahip olan uygulama sayesinde, her yaş grubu kolayca İngilizce öğrenebilir. Ailece oturabilirsiniz ve beraber videolar izleyerek verimli bir gece geçirebilirsiniz. Daha sonrasında, videolar üzerine İngilizce sohbetler ederek konuşma yeteneklerinizi de eş zamanlı olarak geliştirebilirsiniz.

Engly App’in altyazılarının da İngilizce olması ve tanımlara anında ulaşabiliyor olmanız, duyduklarınızı bilgiye çevirmenizi de oldukça kolaylaştırıyor. Aksi halde, diğer platformlarda Türkçe altyazıyla izlediğiniz içerikler kalıcı bir bilgi sağlamayarak kolayca unutulmaya da mahkum oluyorlar. Bu sebeple, İngilizce öğrenme sürecinizin tamamını İngilizce olarak kurgulayarak, daha iyi bir verim elde etmenizi sağlıyorlar.

Ancak, bu durum sizi korkutmasın. Uygulama menüsünde Türkçe dil seçeneğini de destekliyor. Eğer başlangıç aşamasındaysanız, yine uygulamayı kolayca kullanabilirsiniz.

Engly App’in bir diğer güzel özelliği ise, kurguların ve videoların Amerikalı kişilerden destek alarak oluşturulmuş olması. Yerel kişilerin oluşturduğu içerikler sayesinde, İngilizce öğrenme amacınız ne olursa olsun kolaylıkla o alanda kendinizi doğru bir şekilde geliştirebilirsiniz ve edindiğiniz İngilizce bilgisini dilediğiniz alanda kolayca kullanabilir duruma gelebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir