Karadağ da Şirket Kurmanın Avantajları

Bu yazı https://vizyonpara.com sitesinden alınmıştır.

 

Karadağ da şirket kurmak isteyen herkesin Türkiye den kaçış için bir yol aradığını tahmin ediyorum.Hepimiz bu konuda aynıyız.Öncelikle Karadağ da şirket kurmak Türkiye’ ye göre oldukça avantajlı.Bu avantajları aşağıda size maddeler halinde sıralıycam.Ancak daha önemli olanı yaşam şartları.

Burası Podgorica merkezde bir cadde.Akşamları tıklım tıklım.Kira fiyatları ise 200 Euro dan başlıyor.Karadağ da şirket kurmak isteyenler için en ideal yer Podgorica.Karadağ da şirket kurmak

Burası Podgorica merkezde bir cadde.Akşamları tıklım tıklım.Kira fiyatları ise 200 Euro dan başlıyor.Karadağ da şirket kurmak isteyenler için en ideal yer Podgorica.Karadağ da şirket kurmak Karadağ da neredeyse her yere gittim.Bütün şehirleri gezdim.Yaşam standartları inanılmaz yüksek bize göre.İnsanları oldukça hoş görülü.Ben yabancıyım Karadağ da iş yapsam sıkıntı yaşar mıyım demeyin.Orada her milletten insan var.İnsanlar çok hoş görülü.Herkes bana dokunmayan yılan bin yaşasın kafasında.Daha detaylı bilgili için Karadağ yaşam standartları  başlıklı yazımı mutlaka okumanızı tavsiye ederim.Günlük hayatla ilgili aklınızdaki bütün soruların cevabını bulmuş olursunuz.Şimdi Karadağ da şirket kurmak ve iş yapmak ile ilgili avantajları sıralayım.

 

AVANTAJLAR

 

Turizm de dünya üzerinde en hızlı büyüyen ülke.

Yabancı yatırımcı ile yerli yatırımcı arasında hukuki yönden hiç bir fark yok.

Devlete ait olan bir araziyi gidip kolaylıkla kiralayabilirsiniz.Kira ücretleri ise inanılmaz düşük.

Karadağ 2021 yılında AB üyesi ülke olacak.Avrupa Birliğine girdiği zaman diğer Avrupa ülkelerinde serbest dolaşım hakkı kazanmış olursunuz.Yani Schengen vizesi sahibi olmuş olursunuz.

Ülke de her yıl oturum izninizi yenilemeniz gerekiyor.5 yıl sonunda süresiz olarak oturum izni verilir size.Sonrasında ise vatandaşlık başvuruşu yaparak Karadağ vatandaşı olabilirsiniz.

Karadağ Avrupa’nın merkezinde yer alan bir ülkedir.Tüm büyük şehirlere uçakla 1-2 saatlik mesafede yer almaktadır.

Dükkan kiraları Türkiye’ye göre oldukça ucuz bir ülkedir.Podgorica da şehrin merkezinde aylık 300 Euro’ya bir dükkan kiralayabilirsiniz.

Karadağ da insanlar ticaret yapmaktan hoşlanmıyorlar.Hatta bana bizim insanlarımız biraz tembel diyenler dahi oldu.Bu nedenle ticari yönden oldukça fırsatlar var.

Karadağ da bürokratik işlemler oldukça kısa sürüyor.Devlet ülkeye yatırım çekmek için kolaylıklar sağlıyor.

Ülkenin sağlık sistemi çok iyi.

İşçilik maliyetleri oldukça ucuz bir ülkedir.Asgari ücret güncel olarak 200 Euro dur.Ancak ortalama insanlar 250 Euro ya çalışmaktadır.

En çok yatırımcı sırasıyla İtalya, Rusya, Avusturya, Norveç, Slovenya ve Macaristan’dan gelmektedir.

Şirketiniz aktif olsun, iş yapmasanız bile oturum izniniz devam eder.

Karadağ da İş İmkanları

 

 Karadağ da şirket kurmak isteyenler için, öncelikle mükemmel fırsatlar olduğunu belirteyim.İnsanlar gerçekten çalışmayı sevmiyor.Günde sadece 8 saat çalışıp geri kalan vakti kendilerine ayırıyorlar.Yani bir nevi tüketim topluluğu diyebiliriz.Bu nedenle yatırımcıların çoğu yabancı.Devlette bunu bildiği için yabancı yatırımcıya kapılarını sonuna kadar açmış durumda.

 

Not: Karadağ da Ne İş Yapılır başlıklı yazıyı okursanız daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Podgorica ve Niksic Karadağ’ın en kalabalık iki şehri.Bu iki şehirde iş hayatı 4 mevsimde aktif.Budva, Tivat, Bar, Kotor gibi şehirlerde en fazla 4-5 ay iş yapabilirsiniz.Bana göre Karadağ da şirket kurmak için en ideal yer Podgorica.İşletme maliyetleri diğer saydığım yerlere göre çok ucuz.En meşhur caddesi olan Hercegovacka caddesinde kiralar 200 Euro ile 800 Euro arası değişiyor.Bu cadde de genelde ya yemek ya da içki üzerine işletmeler bulabilirsiniz.Yemek konusunda ise bizim yanımızdan geçemezler diyebilirim.Aşçılığınız varsa yapabilirim diyorsanız mutlaka tavsiye ederim.Podgorica da sadece 1 tane dönerci gördüm.O da tıklım tıklım.Bir de kar marjını anlatayım size.Etin kilosu 4 Euro Podgorica da.Bir dürüm döner ise 3,5 Euro.Yani hizmet sektörü oldukça kazançlı.

Mesela size taksilerden örnek vereyim.Araba fiyatları ve benzi fiyatları bizden ucuz bir ülke.Taksi plakası da bizden ucuz.Ama düşünün taksi ücretleri bizim ülkeye göre 2 misli.Yani burada kazanan taksi şoförü.İşin özeti yaptığınız işin hakkını alıyorsunuz bu ülkede.İnsan emeği gerçekten değerli.

İçkili bir mekan mı açacaksınız.Bizde ki gibi öyle evrak derdine girmenize gerek yok.Belediye’ye gidip bildirimde bulunmanız yeterli.Bu nedenle hemen hemen her yerde içki bulabilirsiniz.Normal gazete bayileri bile içki satıyor.Tabi bu konuda tercih size kalmış.

 

Karadağ da şirket kurmak ile ilgili aklıma gelenleri yazdım size.Birde istenen belgelerin dökümanlarını bulamazsanız yorumlar kısmına e-mail adresinizi atın.Size muhasebecinin gönderdiği belgeleri atarım.Aklınıza takılan sorularda da yorumlar bölümüne yazın yardımcı olmaya çalışırım.

 

Karadağ da Yaşamak başlıklı bir yazı oluşturdum.Yeni hazırladığım makaleyi okuyarak, aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz.

 

Karadağ da şirket kurmak

Karadağ da şirket kurmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir