Tayland’da iş kurmak isteyenler için 10 büyük fırsat!

Bu yazı https://www.taylandrehberim.com/ticari/taylandda-10-onemli-is-firsati/ sitesinden alınmıştır.

Tayland’da iş yapmakla mı ilgileniyorsun? Tayland’daki en küçük işletme yatırım fırsatlarıyla ilgili fikir veya bilgiye ihtiyacınız var mı? Şimdi vereceğim tavsiyelere göz atmanızı öneririm.

Tayland’da bir işverenin yanında çalışmanın yanı sıra, para kazanmanın bir çok yolu vardır. Hiçbir şey kendi işinizle uğraşmaktan daha iyi olamaz. Tayland’da iş yapmak ise o kadar zor değildir.

Tek yapmanız gereken, fırsatları aramak ve onları uzun vadede karlı olma olasılığına göre analiz etmenizdir. Bu yazıda, Tayland’daki en karlı on iş fırsatından istifade edeceğiz. Dolayısıyla, ülkede bir işletmeye başlamak istiyorsanız, bu fırsatlardan başka bir yere bakmayın.

Tayland’da Top 10 Küçük İşletme Yatırım Olanakları

1.    Restoran

Tayland’daki çoğu insan işle meşgul olduğu için hızlı gıdalar ve atıştırmalıklar ülkede çok iyi satıyor. Tayland’daki bazı restoranlar, Alman, İtalyan, Çin ve diğer lezzetler gibi yabancı ülkelerden yemek spesiyaliteleri sunarak bir adım daha ileri gidiyor.

Bunun nedeni, Tayland’da daima birçok gurbetçinin ve turistin olmasıdır. Aslında, yabancı lezzetleri sunmak büyük olasılıkla yerel yemekleri satmaktan daha kârlı olacaktır. Yani, Tayland’da bir iş kurmayı düşünüyorsanız, bu iyi bir seçenektir

 

2.     Mücevherat

Mücevher ve diğer moda aksesuarlarının satışı Tayland’daki bir başka iyi iş çünkü bu ürünler için yüksek talep var. Elbette, küpeler, yüzükler, kol saatleri ve benzeri mücevherleri üreten bir iş kurmak çok pahalı olabilir. Ancak, bu ürünleri içe aktararak, bunları satarak veya yerel imalatçılarla bağlantı kurarak düşük bir bütçeyle başlayabilirsiniz

 

3.     Web tasarımı 

Tayland’daki işletmeler, olası satış yaratma ve müşterileri çekme konusunda çevrimiçi pazarlamanın etkinliğinin farkında oluyor. Böylece, bir kurumsal web sitesi kurmak da dahil olmak üzere bir web varlığı kurmak için çeşitli stratejiler benimsiyorlar. Web sitesi tasarımında sağlam bir geçmişe sahipseniz, bireyler ve işletmeler için web siteleri tasarlayarak Tayland’da çok para kazanabilirsiniz.

4.  Gayrimenkul

Bu iş her yere karlı bir iş koludur. Ancak, arazi alım satımı Tayland’daki yabancılar için zorlaşmaktadır (çünkü arazi mülkiyeti artık yabancı sahiplik şirketlerinde tescil edilememektedir). Bununla birlikte, aracı olarak komisyon alarak bu işten para kazanabilirsiniz. Eğer bir yerliysen, o zaman hiç problemin yok. Daha da iyisi, bir yabancıysanız, emlak ve ilgili iş alanlarına girmek isteyen diğer yabancılar için bir danışmanlık şirketi başlatabilirsiniz

 

5. Teknik Ürünler

Akıllı telefonlar, dijital kameralar, tabletler ve defterler gibi yüksek kaliteli teknoloji ürünleri Tayland’da vahşi satılıyor. Dolayısıyla, ülkede karlı bir işletmeye başlamak istiyorsanız, bu ürünleri içe aktarmaya ve satmaya başlayın.

 

6. Otomobil ve makineler

Halkın isteklerini karşılamak için yeterli olmayan birkaç oyuncu olduğu için bu pazar keşfedilmek için yalvarıyor. Otomobil ya da endüstriyel makinelerle ilgili yeterli tecrübeniz varsa, Tayland’da satış yapmaktan ve bunları onarmaktan çok kazanç sağlayacaksınız.

 

7. Sağlık hizmetleri

Thais’ler arasında sağlık bilincinin artması nedeniyle profesyonel sağlık hizmetleri için artıyor talep var. Bu, hekim, hemşire, eczacı ve benzeri profesyonel sağlık uygulayıcıları için Tayland’da büyük fırsatlar olduğu anlamına geliyor

 

8.  Serbest yazı

Kelimeleri çok iyi karşılıyorsanız, serbest çalışan bir yazılıma başlayarak para kazanabilirsiniz. Bu iş, yazı yazı yazma, makale yazımı, iş teklifi yazımı vb. Gibi yazılı ödevleri ele almayı içerir. Serbest yazı yazmanın en iyi yanı, başlamak için yalnızca bir PC’ye ve iyi bir internet bağlantınıza ihtiyacınız olmasıdır. Ayrıca evinizin rahatlığında çalışabilirsiniz.

 

9.  Tarım

Dünyanın en eski işi hâlâ güçlü bir şekilde yaşıyor ve bariz nedenlerle bir iş olarak her yerde gelişmeye devam edecek. Bütçeniz ne olursa olsun Tayland’da tarımla ilgili bir işletmeye başlayabilirsiniz. Düşük bütçeyle küçük bir çiftlik veya kümes hayvanı kurabilirsiniz. Ancak daha büyük bir sermayeniz varsa, büyük çaplı tarım yapılabilir.

 

10. Giysi ve tekstil

Tekstil ve konfeksiyon için Tayland’da patlama yaşayan bir talep var. Bu, yerli ve yabancı yatırımcılar için büyük fırsatlar yaratıyor. Tayland’da bir iş kurmak istiyorsanız, hem yerel hem de dış pazarlara hitap edebileceğiniz tekstil endüstrisi keşfetmeniz gereken başka bir altın madeni değildir. Tayland’da başka birçok iş olanağı olsa da, burada tartışılan 10 maddenin  yüksek talep alan iş kolları olduğu kanıtlandı. Uzun vadede büyük kar yaratabilecek bir işletmeye başlamak isterseniz, bunlardan birini seçin ve nasıl başlayacağınız konusunda daha fazla bilgi edinmek için pazarı analiz edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir